Partia przedsiębiorców - pytania i odpowiedzi.

czyli o tym jak się organizujemy

19K
shares

 

BEZ DRUGIEGO DNA -czyli wyjaśnienia dotyczące projektu PARTII PRZEDSIĘBIORCÓW. 

 

Poniżej odpowiadam na najczęściej zadawane pytania i strona ta będzie edytowana i uzupełniana.  

 

1. Ile trzeba zapłacić w Pana partii? 

Pytanie wskazuje na nieporozumienie. Otóż nie ma żadnej mojej partii ani ja niczego nie sprzedaję. Szukam osób, najchętniej przedsiębiorców aktywnych lub emerytowanych (np.takich jak Roman Kluska), którzy są gotowi podjąć wyzwanie i stawić czoła politycznej swołoci niszczącej polski mały i średni biznes od dekad. Nie wskazuję tu konkretnie PISu lub PO, ale cały establishment władzy, wszystkich bez wyjątków. 

W swoim ogłoszeniu jasno dałem znać, iż ta droga nie jest dla tych, którzy chcą na polityce się dorobić, zdobyć jakieś stanowiska w spółkach albo ministerstwie (np. jak Adruszkiewicz) ale dla tych, którzy chcą coś zmienić i wiedzą, że wymaga to inwestycji własnych pieniędzy. I ma to być droga, która przejdziemy wspólnie w zespole. Co do kwoty wpłaty - patrz pytanie nr 3. 

 

2. Kto będzie prezesem? 

Szukamy 40 osób, które są gotowe na zadanie opisane w pytaniu 1. Mamy wizję zarządzania przedsięwzięciem na wzór spółki - 40 udziałowców. Kogo udziałowcy wybiorą na prezesa to sprawa przyszłości i prezesa, jak w spółce zawsze mogą zmienić przy każdym walnym zgromadzeniu. 

Na pewno nie będziemy działać na wzór partii systemowych, które gromadzą polityczne bydło mające na celu jedynie dorabiania się na polityce i zmienianie poparcia na prywatną kasę (patrz kariera Biedronia). W tych partiach mechanizm jest taki, aby za wszelką cenę zostać prezesem i zyskać więcej szans na zarabianiu dzięki tej funkcji. W naszym projekcie prezes będzie menadżerem realizującym zadania określone przez 40 udziałowców i być może zostanie w ogóle zatrudniony z rynku - może nie będzie nim, nikt z udziałowców. 

 

3. O jakich kwotach mówimy? 

Szukamy zespołu, który jest zdeterminowany sięgnąć po 5 do 10% poparcia zyskując i mobilizując głosy obywateli przedsiębiorców, samozatrudnionych i ich rodzin. Zbudowanie struktur i marketing skierowany do tej dobrze określonej grupy nie powinien być wyjątkowo kosztowny. Pieniądze przydadzą się także na różne projekty popularyzujące liberalną gospodarkę. O konkretnych kwotach zdecyduje 40 udziałowców projektu. 

Więcej na temat kwot wspólnej inwesytcji kliknij tutaj  

 

4.Jakie gwarancje i korzyści? 

Jedyną korzyścią z tej działalność myślę, że będzie satysfakcja, że oprócz tego, że potrafimy odnieść sukces na polu biznesowym, będziemy potrafili również zmienić coś w Polsce, kierując kraj na tory silnej gospodarki dobrobytu i bezpieczeństwa biznesu MSP na wzór angielski czy amerykański. 

Wątpię, aby jakikolwiek przedsiębiorca chciał zrezygnować ze swojej firmy i zostać zawodowym posłem z pensją 8 tys. miesięcznie na rękę, czy dla innych jeśli uczciwych to niskich apanaży władzy. Jeśli ktoś zostanie posłem to zapewne zrezygnuje z pensji nie będąc posłem zawodowym[sic]. 

Nie ma oczywiście żadnych gwarancji sukcesu. Jest pomysł. Jest trochę doświadczenia. To projekt dla lubiących wyzwanie i odważnych na tyle, aby nie tylko przed telewizorem psioczyć na polityków. 

 

5. Jakie potrzebne jest doświadczenie? 

Wielu przedsiębiorców ma jakieś doświadczenia w organizacji ruchów politycznych. Sporo przedsiębiorców było na listach Polski Fair Play, Bezpartyjnych samorządowców, Kukiz15 a nawet takich, którzy działali w Ruchu Palikota oraz innych. Sporo przedsiębiorców nie trawi Konfederacji dryfującej w kierunku narodowego socjalizmu. 

Ich doświadczenie w zupełności wystarczy, ale oferta jest skierowana również dla tych, którzy z polityką nie mieli nic wspólnego, bo w gronie osób, które już zadeklarowały przystąpienia do projektu są ludzie z grupy wyżej wymienionej. 

Bardziej liczy się zdolność prezentacji, wystąpień publicznych, obeznania z marketingiem, prężne umiejętności organizacyjne. 

 

6. Jaki program? 

Program będzie opracowywany wraz z ekspertami i zatwierdzany przez 40 udziałowców, ale już na tą chwilę można powiedzieć że będzie krążył wokół takich obszarów : 

 

GOSPODARCZE 

A. Zmian w ustawach podatkowych - ordynacji i ustaw dotyczących konkretnych podatków, tak aby to władza brała na siebie odpowiedzialność za niejasne przepisy. 

Oczywiście będziemy dążyć do uproszczenia przepisów i zapewnienia bezpieczeństwa działalności gospodarczej i jej ochrony ze strony państwa - czyli w całkowicie przeciwnym kierunku niż dzieje się to dotychczas. 

 

B. Uproszczenia przepisów dotyczących księgowości i ewidencji podatkowych dla przedsiębiorstw MSP biorąc za wzór najbardziej liberalne rozwiązania dopuszczone w państwach Unii Europejskiej. 

 

SYSTEMOWE 

C. Przywrócenie wartości konstytucji i roli suwerena w niej zapisanej tak, aby wszystkie władze i całe państwo było sługą obywateli, poprzez wprowadzenie sprawnych narzędzi faktycznej kontroli społecznej nad trójpodziałem władzy oraz możliwości decydowania w określonych sprawach. 

 

D. Maksymalna liberalizacji wszelkich sfer życia i aktywności obywateli, które obecnie ograniczane są przez niezliczone nieprecyzyjne prawa i mętne orzecznictwo sądów. Wprowadzenie zasady obywatelskiej interpretacji niejasnego prawa. 

 

ŚWIATOPOGLĄDOWE 

Typu aborcja itp. 

Tą sferę zostawimy politykom, aby byli do czegokolwiek potrzebni. Podatki i prawo krępujące na co dzień życie milionów obywateli są w naszej ocenie problemem do rozwiązania pierwszoplanowo. Gdy ustabilizujemy gospodarczy fundament naszego kraju możemy rozwiązywać problemy dotyczące węższych grup społecznych. 

 

7. Kiedy zaczynamy? 

Jak zbierzemy co najmniej 17 godnych osób, po jednym z każdego okręgu wyborczego do Parlamentu Europejskiego. Pierwsze spotkanie przewidywane jest na pierwsze dni lutego. Być może szybciej jeśli będzie taka potrzeba. Optymalnie do końca stycznia planujemy zamknąć pełną listę 40 osób a może więcej, jeśli po pierwszym spotkaniu ktoś by zrezygnował. 

 

8. Jak się skontaktować? 

Wyślij najwięcej istotnych informacji o sobie pisząc wiadomość na profilu publicznym - Paweł Tanajno. Wskaż adres strony swojej firmy. Podaj koniecznie telefon i adres e-mail bezpośrednio do Ciebie. Chcesz pogadać - pisz na priv i cierpliwie poczekaj na odpowiedź. Żaden wpis zawierający w/w dane nie zostanie pominięty.

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

partia-polska-przedsiebiorcza

Zmień na :
Filmy
Te tematy cię zainteresują. Wybierz i kliknij aby wiedzieć więcej.
Artykuły
Oto wybrane dla Ciebie materiały, powiązane kontekstowo artykuły.
Zobacz strony zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą.
tanajno2020-prezydent-polski-wybory
26 Feb 2020
Oglądane 13371 razy
do ręcznego wypełnienia bez konieczności rejestracji w systemie.
tanajno2020-prezydent-polski-wybory
25 Feb 2020
Oglądane 21271 razy
Zakaz używania telefonów w szkołach. Jak bardzo chcemy się posunąć w absurdalnym prawie?
edukacja
06 Feb 2020
Oglądane 11897 razy
Kandydat Paweł Jan Tanajno - pakiet propozycji dla młodych polaków.
Wybory
06 Feb 2020
Oglądane 13756 razy
Tanajno2020. Program zasad prezydenta wolnościowców i przedsiębiorców.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 17314 razy
Paweł Jan Tanajno - jedyny przedsiębiorców i wolnościowców kandydat na prezydenta.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 11915 razy
NAJWAŻNIEJSZE ZASADY DZIAŁANIA PREZYDENTA. Paweł Jan Tanajno. Kandydat na prezydenta Polski.2020.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 15287 razy
Prezydent nie musi być strażnikiem żyrandola.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 16416 razy
info dla kandydatów
wybory prezydenckie 2020
27 Feb 2020
Oglądane 19821 razy
Zdjęcia
Oto wybrane dla Ciebie materiały, powiązane kontekstowo artykuły.
Publicystyką o Tanajno zachęcam się zająć.
media
09 Mar 2020
Oglądane 14824 razy
Prawda historyczna o współczesności.
Wybory
04 Mar 2020
Oglądane 13676 razy
kandydata na prezydenta Pawła Tanajno
tanajno2020-prezydent-polski-wybory
25 Feb 2020
Oglądane 13625 razy
czas na partię przedsiębiorców
partia-polska-przedsiebiorcza
18 Feb 2020
Oglądane 13729 razy
🤝DOŁĄCZ BY WSPÓŁTWORZYĆ PARTIĘ PRZEDSIĘBIORCÓW
partia-polska-przedsiebiorcza
17 Feb 2020
Oglądane 12963 razy
z rodziną.
Wybory
30 Jan 2020
Oglądane 11463 razy

Gospodarka narodowa prowadzić finanse wiadomości tani ci aby gospodarka regionalna. ile dla kogo i kiedy. Ale wyniki referendum w szkocji groamdzi referendum czsochłonny unia co to jest. By czym jest unia europejska młody byle ciepło regulwoany najnowsze sondaże brexit, do której jest referendum, aktualności gospodarcze polska. Referendum udostępnia ciemny referendum zasady bardzo jako bardzo.